Rychlá půjčka do 5000 Kč

V tíživé finanční situaci se může ze dne na den ocitnout kdokoli z nás. Co dělat v případě, že nemáte z čeho zaplatit nájem nebo větší nákup? Neklesejte na mysli a obraťte se na instituce, které vám poskytnou okamžitou zástavu v podobě půjčky. O pomoc můžete požádat buďto bankovní nebo nebankovní instituce. Obě možnosti mají svá pro a proti. Pojďme si proto stručně charakterizovat jednotlivé rozdíly mezi bankovní a nebankovní půjčkou.

Bankovní půjčky

Tento druh půjček je společnosti přijímán jako solidní nebo přijatelný. Téměř všechny bankovní domy na území České republiky poskytují nejrůznější půjčky, hypotéky i úvěry v rozmanitých výších. K získání menšího finančního obnosu toho příliš nepotřebujete – postačí vám doklad totožnosti a bankovní účet. Žádáte-li o částky vyšší, připravte se na to, že banka bude zkoumat vaši solventnost, výši příjmů i registr dlužníků.

Rychlá půjčka do 5000 Kč
steinchen / Pixabay

Pokud jej vaše jméno „zdobí“, s největší pravděpodobností vám nebude žádost o půjčku schválena. K zamítnutí žádosti o bankovní půjčku může dojít také v případě, že jste měli u konkrétní společnosti v minulosti problémy se splácením nebo je váš příjem nedostatečný. Některé bankovní domy mohou navíc požadovat ručitele nebo zástavu (např. nemovitost). Pokud vám banka odmítne půjčit, přicházejí na řadu nebankovní instituce.

Inspirace:  Výhody a nevýhody nebankovní půjčky

Nebankovní půjčka do 5000 Kč

I když má veřejnost z nebankovních půjček rozporuplné pocity, většina předsudků je neoprávněná. Na českém trhu totiž můžeme narazit na solidní nebankovní instituce a pak na ty ostatní, které si více, než s pomocí druhým, rozumí s lichvářskými praktikami.

Půjčka do 5000 Kč přes SMSTip na další půjčku: Máte před výplatou a postačí vám půjčka 5000 Kč k překlenutí nepříznivého období? Zažádejte si o ni prostřednictvím internetového formuláře nebo SMS zprávy. SMS půjčka do 5000 Kč vám může být poskytnuta v rámci několika hodin. Vždy se obracejte pouze na společnosti, které si neúčtují žádné poplatky předem!