Coins Money Cash Business  - paxome / Pixabay

Výhody a nevýhody nebankovní půjčky

Nebankovní půjčky se v posledních letech staly fenoménem, o čemž svědčí i velké množství smluv uzavřených mezi poskytovateli a žadateli. Setkat se s nimi lze prakticky všude v kterýchkoli médiích. Nejčastěji se ovšem jedná o internet, který je doslova zaplaven nejrůznějšími poskytovateli.

Vybrat si ale tu správnou nebankovní půjčku nemusí být vůbec jednoduché. Každá je totiž typická zcela odlišnými charakteristikami. Právě na ně se pokusíme soustředit v následujících řádcích. Zaměříme se nejen na výhody, ale i na nevýhody nebankovních úvěrů. Společně se přesvědčíme o tom, že je jich celá řada a žádné aspekty bychom neměli podceňovat.

Peníze na účtu do několika minut

Kvalitní krátkodobé nebankovní půjčky dokážou nabídnout hotovost v co nejkratším časovém intervalu. Mnohé společnosti umí garantovat dobu poskytnutí úvěru do pouhých 24 hodin. Zpravidla se jedná ale o mnohem kratší čas. Všechno se pochopitelně odvíjí od toho, do jaké míry je klient schopen dostát svým závazkům. Právě bonita žadatelů je pro nebankovní společnosti důležitá.

Rozhodně ale většinou nepotřebují tolik záruk, jako je tomu u bankovních domů. U jejich prověřování je typické vyžádání si absolutní bezdlužnosti a také pravidelného příjmu či podnikatelského zisku.

Půjčky skoro pro každého

Nebankovní společnosti jsou typické tím, že nabízející své služby prakticky každému. Půjčit si mohou například žadatelé, kteří již nějakou finanční částku dluží. Nebankovní půjčky bez registru jsou totiž typické tím, že jejich poskytovatelé nenahlížejí do registrů dlužníků a neověřují si identitu lidí, kteří chtějí jejich služeb využít. Registrů dlužníků je hned několik, přičemž nejznámější je Solus. Pokud v nich figuruje jméno určitého člověka, tak u banky zpravidla nemá šanci na získání kvalitního úvěru.

Mnohé nebankovní společnosti dokonce nevyžadují ani potvrzení o příjmu. Mnohdy jim vůbec nezáleží na tom, zdali zájemce vydělává určité částky a je tak schopen efektivně splácet z těchto peněz. Pokud potřebují peníze ženy na mateřské dovolené nebo důchodci, a to jak starobní, tak i invalidní, mohou na nabízenou částku dosáhnout. U půjček mimo bankovní sektor se setkáváme spíše se zástavou nemovitosti mající představovat dostatečnou záruku. Lidé jsou z drtivé většiny motivováni tím, že by mohl být jejich majetek zabaven.

Inspirace:  Situace, kdy nás domácnost donutí si půjčit

Půjčky v řádu desetitisíců korun

I rychlá nebankovní půjčka dokáže nabídnout pouze desetitisíce korun. Určitě se pro tento typ úvěru nerozhodují lidé, kteří potřebují větší množství peněz například na bydlení. Z dlouhodobého hlediska se nejedná o nejvýhodnější možnost půjčky.

Pro stavbu či rekonstrukci se vyplatí pochopitelně hypotéky, které jsou šité přímo na míru právě za účelem financování bydlení. Vzít si pochopitelně lze klidně i nebankovní hypotéky. U expresních nebankovních půjček se většinou setkáme s částkami v řádech desetitisíců korun. Mnohdy jde o sumy, které pomáhají pouze krátkodobě, a to třeba v období před následující výplatou.

Jednoduchá žádost online

Získat nebankovní půjčku není vůbec složité, jelikož si o ni můžete zažádat v podstatě kdykoli, a to online formou. Vyplnění formuláře na internetových stránkách poskytovatele není nijak výrazně složité a zvládne jej každý.

Většinou se jedná o základní údaje o konkrétním žadateli, mezi které patří jméno, příjmení, bydliště a některé další důležité údaje, které se odvíjí zejména od toho, která firma peníze půjčuje. Je jasné, že každý nebankovní poskytovatel půjček má poněkud odlišné charakteristiky a dbá na jiné věci. To ale žadatelé poznají již na první pohled, kdy uvidí při porovnání půjček celkovou výši úvěru a také dobu splatnosti. I u dalších detailů lze předpokládat jejich odlišnost.

Currency Money Saving Cash - MarkStock / Pixabay
MarkStock / Pixabay

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..