Cart Shopping Miniature Supermarket  - Estebandrf / Pixabay

Co víte o splátkovém prodeji?

Snad všichni lidé někdy zažili situaci, kdy je opustil některý z důležitých spotřebičů a zrovna neměli dostatečnou hotovost na pořízení nového. Pokud je možno půjčit si od příbuzných nebo známých, je situace vyřešena, ovšem ne každý považuje za vhodné řešit své finance právě s příbuznými a známými a dává přednost anonymní půjčce. V takovém případě můžete situaci řešit přímo v obchodě při nákupu na splátky.

Splátkový prodej je také poskytnutí úvěru

Nákup na splátky znamená vlastně žádost o úvěr přímo v obchodě. Tento úvěr poskytuje splátková společnost, která má s obchodem dohodu. Vše probíhá velmi rychle – vyberete si zboží, doložíte patřičné doklady – většinou se jedná pouze o doklady totožnosti – seznámíte se s podmínkami úvěru a počkáte na vyřízení. Po schválení Vašeho úvěru podepíšete smlouvu a můžete si vybrané zboží odvézt. Kladné vyřízení úvěru závisí také na výši úvěru.

Tip pro čtenáře: Nikdy neignorujte splátkový kalendář půjčky či úvěru.

Vyplatí se nákup na splátky?

Stejně jako u všech ostatních úvěrů i při nákupu na splátky zaplatíte více, než jste si vypůjčili. Je však možno využít nabídek s nulovým navýšením, nabídek s jednou splátkou navíc, kdy přeplacená částka není příliš vysoká a Vy můžete zakoupené zboží okamžitě používat.

Inspirace:  Až 600 tisíc korun naprosto na cokoliv!

Orientujte se podle RPSN. Kolem třiceti procent už je velmi nevýhodné a v takovém případě se vyplatí řešit situaci jinak, například jiným typem úvěru.

Na splátky lze nakoupit i online

Splátkový prodej se prosazuje již i při nákupu v eshopech. Celý proces vypadá obdobně jako v kamenném obchodě. Vyberete si požadované zboží a zvolíte možnost úhrady na splátky. Někdy si můžete i vybrat splátkovou společnost. Pak budete přesměrování na stránky této společnosti a vyberete si nejvhodnější variantu splácení a počet splátek.

Rozhodně si přečtěte smluvní podmínky, abyste přesně věděli, k čemu se zavazujete. Vyplníte formulář s žádostí a obratem se dozvíte výsledek. Pošlete požadované dokumenty, podepište smlouvu a dostanete zboží.  Pak už zbývá jen splácet.

Online Shop Shopping Mobile Phone - Alexandra_Koch / Pixabay
Co víte o splátkovém prodeji?

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.