Potřebuju peníze – kdo mi je půjčí?

Potřebuju peníze – kdo mi je půjčí?Dostali jste se do tíživé finanční situace, která nemá na první pohled úniku? Potřebujete okamžitě uhradit nájem, fakturu od telefonního operátora nebo doplatek správě sociálního zabezpečení? Nebo si jednoduše chcete konečně vybavit byt či odpočinout na krásné zahraniční dovolené? Pokud jste alespoň na jednu z výše uvedených otázek odpověděli kladně, pak vám jistě na mysli vyvstávají otázky: „Kdo mi půjčí, když potřebuju peníze? Mám zamířit do banky nebo raději k nebankovní instituci?“ Odpovědi na vaše otázky jsou součástí tohoto článku.

Půjčka u banky – pro a proti

Drtivá většina zájemců o finanční výpomoc míří se svou žádostí do banky. Zde jsou podrobeni důslednému výslechu ze strany bankovního úředníka, který zkoumá jejich finanční minulost, současnost, příjmy, ale i majetek domácnosti nebo stávající zaměstnání. Kromě toho také nahlíží do registru dlužníků a následně rozhoduje o tom, zda vám banka peníze poskytne, či nikoli. Pokud máte dostatečně vysoký a pravidelný příjem a se splácením svých závazků jste nikdy v minulosti neměli sebemenší problém, banka vám žádost o půjčku schválí. V opačném případě vám nezbyde nic jiného, než zamířit se svou žádostí k nebankovní instituci.

Inspirace:  Aby bylo vaše půjčování bezpečné

Půjčky u nebankovní instituce – pro a proti

Banka vám nepůjčí? Nezoufejte! Oslovte některou z nebankovních institucí, kterých je na našem trhu opravdu nepřeberné množství. Mějte na paměti, že čím rizikovější půjčka je, tím budou její úroky vyšší. Pročtěte si internetová fóra, diskuze a vlákna, a zjistěte, jak jsou s daným produktem spokojení ostatní. Při výběru se neunáhlujte a raději dohledejte veškeré informace, které vám mohou být do budoucna nápomocny.

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *