Odložte si splácení klidně i na tři měsíce

Odložte si splácení klidně i na tři měsíce
geralt / Pixabay

Máte-li sjednanou půjčku v jakékoliv výši například u ČSOB, určitě jste byli hned na začátku obeznámeni s tím, že si budete moct řádné měsíční splácení odložit, a to až na tři měsíce. Nyní se k tomuto výhodnému kroku, který může ustálit, nebo dokonce mnohonásobně vylepšit vaši finanční situaci, vrátíme.

ČSOB umožňuje všem svým klientům odložení splátky až na tři měsíce

Odložit si měsíční splátku až na tři měsíce sice můžete, ale měli byste tento krok velice dobře promyslet a naplánovat. Rozhodně se to nehodí v době, kdy víte, že za tři měsíce nebudete mít zaměstnání. Dále se toto rozhodnutí nehodí učinit ve chvíli, kdy si sjednáváte další půjčku. Nejvhodnější dobou pro odložení půjček je tedy pouze ustálení finanční situace či situace, kdy chcete získat větší finanční nezávislost pro další splácení. Určitě se ale nad tímto krokem velice dobře zamyslet a zároveň i promyslete možnost následného zvýšení měsíčních splátek pro urovnání tříměsíčního platebního deficitu.

Inspirace:  Na co je nejlepší si půjčit?

Jak se odklad splátek provádí?

Jste-li 100% rozhodnuti, že si chcete splátky odložit, nemůžete tak učinit z ničeho nic, bez vědomí banky. Nejlépe měsíc dopředu banku o svém rozhodnutí informujte a zeptejte se na další možnosti a kroky. Pracovníci ČSOB by vám v takovém případě měli co nejlépe a nejpodrobněji vysvětlit důsledky vašeho počínání a další kroky, které budete muset neprodleně po skončení doby odkladu udělat.

Po odkladu na splátky nezapomeňte!

Jakmile budete mít odklad v bance domluvený, všechny papíry a informace vyřízené a nakonec i tříměsíční klid bez splátek za sebou, budete se muset zase vrátit k řádnému splácení. Na to rozhodně nezapomeňte a nejlépe uděláte, když si jej připomenete v kalendáři, upomínkou v mobilním telefonu či v počítači. Kdybyste totiž zapomněli na již řádnou splátku, mohli byste se potýkat s velkými problémy a nepříjemnostmi, které vám rozhodně za tři měsíce klidu nestojí.

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.