Porovnat hypotéky může být peklo

Na rovinu vám řeknu, že najít hypotéku, která by vám vyhovovala, je skoro nadlidský úkol. Když jsme si s manželkou našli byt, který jsme si chtěli koupit, vyrazili jsme na kolečko po místních pobočkách bank a stavebních spořitelen. Všude byli vstřícní a dostali jsme různé nabídky. A teď nastal ten problém.

Vybrat správnou hypotéku není jednoduché

Jak si vybrat hypotéku, kterou byste pokud možno příliš nepřeplatili – mladé rodiny na tom nejsou příliš růžově, že? – a u které bychom alespoň trochu dopředu věděli, kolik nás bude stát. Většinou totiž víte, kolik budete platit rok nebo i pět let, ale další vývoj úroků je nepředvídatelný. Chtěli jsme tedy od začátku platit co nejméně, abychom pak měli prostor pro případné zdražení.

Takže jsme měli na stole nabídky hypoték, každou trochu jinou, s jinou fixační dobou, jinými úroky, jinou dobou splácení. Jestli jste si hypotéku někdy zařizovali, asi víte, o čem mluvím. Dohadovali jsme se nad tím, hodiny jsme procházeli smluvní podmínky, počítali kolik přeplatíme a všechno tak, abyste si hypotéku stihli vyřídit včas.

Inspirace:  Začněte rychle
Porovnat hypotéky může být peklo

Porovnejte si hypotéku online

Abych to zkrátil, při hledání rad na internetu, jak na hypotéku a na co si dát pozor, jsem našel i online porovnávač hypoték. Spíš ze zvědavosti jsem zadal, na co hypotéku chceme, kolik peněz bychom chtěli, hrubý příjem a čistý příjem a odeslal.

Ještě ten den večer mi volala paní, která mi nabídla hypotéku o 1% levnější, než mi nabídli na pobočce. Fixace 5 let (maximum co jsem kde dostal), splátky dost nízké na to, abychom to bez nějakých křečí zvládli. Nechali jsme si poslat podklady, pročetli, poradili se a uzavřeli.

Kdybych snad někdy ještě měl uzavírat další hypotéku, na nějaké chození po pobočkách se vykašlu. Káva zdarma na některých pobočkách sice zahřeje, ale v konečném důsledku by nás vyšla zbytečně draho. Takže z radosti a vděčnosti, všem, kteří jsou v podobné situaci, online porovnání hypoték najdete tady.

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..