Proč si půjčit peníze u banky?

Proč si půjčit peníze u banky?Potřebujete půjčit peníze? Pak s největší pravděpodobností jako první zamíříte do nejbližší banky, která se nachází ve vašem okolí. Máme pro vás několik důvodů, proč požádat o finanční injekci banku namísto nebankovních institucí. Nepřestávejte proto číst následující řádky, na kterých se dozvíte opravdu pádné důvody, proč využít právě této možnosti.

Solidní bankovní společnosti a jistota

Na rozdíl od nebankovních společností musí banky dodržovat určitý etický kodex. Pokud by jej porušily, může (a stoprocentně tak také učiní) si na ně „posvítit“ ČNB, která za konkrétní klopýtnutí bankovní instituce uloží značnou sankci nebo může dané společnosti úplně odebrat licenci. Jelikož banky žijí z vkladů svých klientů, žádný větší problém si tedy nemůžou (na rozdíl od menších nebo neprověřených nebankovních institucí) dovolit.

Vždy víte, kolik zaplatíte

Ačkoli jsou podmínky úvěru nebo hypotéky u banky také značné obsáhlé, vždy je v nich uvedeno, kolik ve skutečnosti zaplatíte a jaké poplatky jsou případně s daným spotřebitelským úvěrem spojeny. Pokud něčemu nerozumíte, můžete se bankovního úředníka ihned na vše zeptat. To je třeba při sjednávání nebankovní půjčky online nemožné.

Inspirace:  Potřebuju peníze – kdo mi je půjčí?

Banky neposkytují zřetelně „nevýhodné půjčky“

Na našem trhu se bohužel objevuje stále více podvodníků a lichvářů, jejichž rajonem jsou peněženky a bankovní konta zoufalých osob, které se ve snaze získat finanční injekci upíšou i samotnému ďáblu. Banka nepůjčí klientovi, jehož bonita je diskutabilní ani někomu, kdo má záznam v registru dlužníků. Nebankovní společnosti ano a některé z nich jej nakonec oberou i o střechu nad hlavou.

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.