Credit Card Card Czech Republic

Aby bylo vaše půjčování bezpečné

Aby bylo vaše půjčování bezpečné
wolter_tom / Pixabay

Chcete vědět, co dělat, aby bylo vaše půjčování bezpečné? Uvažujete o půjčce? Pokud chcete vylepšit svou finanční situaci a rozhodli jste se tak učinit prostřednictvím půjčky, měli byste se držet alespoň pár základních rad. Díky nim se totiž můžete vyhnout celé řadě nepříjemností. Tak tedy s chutí do toho a půl je hotovo!

Aby bylo vaše půjčování bezpečné, preferujte prověřené bankovní instituce

Ať už hodláte oslovit banku nebo nebankovní instituci, vždy mějte na paměti, že vámi oslovená společnost by se měla prokázat platnými referencemi. Ty může mít uvedené přímo na svých stránkách, ale chybu neuděláte ani v případě, že se rozhodnete nějaké ty doplňující informace sami dohledat.

Řada názorů na půjčky může uveřejněno v diskusních fórech. A vedle nešlápnete ani tehdy, rozhodnete-li se optat svých známých a přátel.

Pozor na termíny splatnosti

Většina z nás se mylně domnívá, že placené úroky je nutno platit standardně po měsících. Ne všude je tomu tak. Zejména nebankovní instituce po vás mohou požadovat první splátky již po několika dnech nebo týdnech. Datum splatnosti a pravidelnost splátek by mělo být uvedeno vždy ve smlouvě. Proto jí věnujte dostatečnou pozornost.

Inspirace:  Půjčky bez doložení příjmu a jejich charakteristika

Co je psáno, to je dáno

A u smluv ještě chvíli zůstaňme. Pokud se vám taková smlouva o spotřebitelském úvěru dostane do rukou, vždy si ji pečlivě přečtěte. Pozornost věnujte také poznámkám pod čarou nebo miniaturnímu písmu.

Smlouvy čtěte pozorně a hlavně až do konce.

Právě to totiž skrývá nejedno překvapení. Pokud čemukoli nerozumíte, nebojte se zeptat. Nikdy nepodepisujte smlouvu chaotickou nebo zbytečně komplikovanou. Máte-li stále pochybnosti, poraďte se třeba s právníkem.