Business Bitcoin Technology Money

Jednotlivé druhy půjček – 1. díl

Půjčíme vám až 100000 Kč na cokoli! Tak přesně inzeráty tohoto typu se na nás valí z reklamních bannerů, tiskovin i televizních reklam. Opravdu vám může dát někdo 100000 Kč jen tak? Podívejme se na nejrůznější druhy půjček, které vám mohu být poskytnuty bankovní, či nebankovní institucí.

Portfolio finančních produktů je opravdu velmi obsáhlé, vybrat si z něj – v případě finančních potíží – tedy nebudete mít sebemenší problém. Jaké půjčky můžete v českém finančním prostředí čerpat?

Účelová půjčka

Tento typ půjčky má přesně vymezený účel, za jakým jej lze využít. Účelovou půjčkou může být například hypotéka na bydlení nebo leasing na auto. Účelovou půjčku však může bankovní instituce (=nejčastější poskytovatel tohoto druhu půjček) vymezit třeba na rekonstrukci nebo zařízení nového bydlení. Nutno podotknout, že banka bude chtít znát přesné účty dokazující využití vypůjčených prostředků pouze za předem domluveným účelem.

Výhodou této půjčky mohou být nižší úrokové sazby (není pravidlem).

Bezúčelová půjčky

Bezúčelovou nebo také půjčku na cokoli nemusíme nijak zdlouhavě představovat. Jedná se o typ půjčky, který poskytují jak bankovní, tak nebankovní společnosti. Vypůjčené peněžní prostředky můžete využít na cokoli. Pořídit si můžete nový byt, či dům, auto, nebo letenku do USA, či vybavení na ryby. Nikdo po vás nebude chtít znát účel vynaložených prostředků.

Inspirace:  Komu jsou určené půjčky bez doložení příjmu?
Druhy půjček
fill / Pixabay