Dávejte si dobrý pozor, když vybíráte nebankovní úvěr

V dnešní době je nabídka nebankovních úvěrů rozšířená skoro na maximum možného. Několik desítek nabídek na trhu, člověk si skoro ani neví rady, po čem by měl sáhnout a co si zvolit jako své číslo jedna. Nebankovní půjčky dokonale hýbou světem, někteří lidé si je sjednávají i několikrát do roka. Nikdy totiž nevíte, kdy přijde finanční tíseň a rodinná kasa bude bohužel v tu chvíli vlastně zcela prázdná.

A na co si vlastně dát pozor v první řadě?

Pojďme si dát k dobru několik základních pravidel, kterých by se měl držet ideálně naprosto každý, kdo si chce sjednat půjčku. Nikdo se přeci nechce nechat napálit, důsledným dodržováním těchto zásad klesne riziko na naprosté minimum.

  • Vybírejte si jen prověřené společnosti. Tedy takové, u kterých si můžete být jisti férovým přístupem. Recenze od známých nebo z důvěryhodné internetové stránky, to je velké plus.
  • Prohlédněte si RPSN a porovnejte je s úrokovou sazbou. Tato dvě čísla musí být minimálně velmi podobná, pak máte jistotu, že se s půjčkou nepojí žádné zbytečné poplatky navíc.
  • Doplňkové služby. Jsou vůbec nějaké? Můžete si odložit splátku, když to zrovna potřebujete nebo bude půjčka pojištěná? I to jsou důležité věci, nevyplatí se je brát na lehkou váhu.
Inspirace:  Odložte si splácení klidně i na tři měsíce
NikolayFrolochkin / Pixabay

Jak vidíte sami, nic složitého to vlastně není. Musíte být jen obezřetní a pečlivě si kontrolovat každou přijatou informaci. Také nelze vždy a všude věřit reklamě, zejména bombastické televizní kampaně nerozhodují naprosto o ničem. Úroková sazba může být o dům dál takřka poloviční, a to jen proto, že poskytovatel prostě potřebuje zaplatit reklamu v televizi ze svých zisků.

Půjčky ihned jsou zárukou toho, že nebudete vůbec na nic čekat. Vlastně, pokud si půjčujete do výplaty, jde přeci o každou hodinu. A v takovém případě je přeci spěch namístě, protože pokud byste dostali peníze až za dva nebo tři dny, šlo by o svého druhu zcela zbytečnou transakci. Nejvýhodnější půjčky na trhu také na nikoho nečekají, musíte si je prostě najít sami – vlastními silami nebo požádat o pomoc náš srovnávač. A nezapomeňte – RPSN je klíčový ukazatel, bez něhož nejde o dané půjčce vůbec uvažovat. Byla by to hodně naslepo a možná byste poté litovali, že jste se více nerozmýšleli.

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..