Bankovní půjčky – jak vybrat tu nejvýhodnější

Chcete si půjčit v nějaké tuzemské bance? Podmínky jsou sice někdy nastaveny poněkud specifickým způsobem a na všechny žadatele se asi nedostane, ale není důvod to nezkusit. Takzvané bankovní půjčky jsou totiž stále hodně oblíbenou záležitostí, která je prověřená dlouholetou tradicí. Zavedených bank je v ČR hned několik a každá z nich je schopná poskytnout úvěr v zajímavé výši, když je to třeba.

Vyřízení nemusí být bleskové, ale úrok je nízko

Bankovní půjčka má samozřejmě své výhody i nevýhody, ostatně jako úplně všechno. Výhod je však nepochybně více, například dostanete zpravidla nízký úrok – ve srovnání s nebankovním sektorem trhu dokonce velmi nízký. Největším mínusem, o kterém se lze zmínit, je rychlost vyřízení. Pokud na peníze skutečně spěcháte, jistě vás nepotěší, že je někdy celá transakce záležitostí i na pár kalendářních dnů. Banky si totiž, takřka bez výjimek, zájemce o úvěr důkladně prověřují, a to si samozřejmě vyžádá určitý čas. Rozhodně však nejde o nic, co by vás mělo odradit.

Možností je samozřejmě mnoho, můžete totiž vyzkoušet i to, jaké jsou současné nebankovní půjčky. Ty nabízejí rovněž určitá plus a mínus. Nevýhodou je zde poněkud vyšší úrok, než jaký byste pravděpodobně dostali při žádosti v bance. Kladně však lze hodnotit mnohem více věcí – tak například – vyplacení peněz je většinou instantní, dočkáte se obvykle v řádu desítek minut, což je úžasná rychlost.

  • Nebankovní cesta je navíc zcela bez dotěrných a zvědavých otázek. Bezúčelová půjčka v řádu několika desítek tisíc korun není na našem trhu žádnou výjimkou, najdete ji prakticky úplně všude.
  • Přednostní nebankovních půjček je také to, že si splátkový kalendář nastavíte prakticky libovolně – a jde to i takzvaně ex post, což je s bankou někdy problém. Nestíháte splácet vyšší částku? Splátka se může snížit a splátkový kalendář trochu prodloužit…
  • Transparentní jednání. Pokud dáte svou důvěru prověřené nebankovní společnosti poskytující půjčky, rozhodně neuděláte chybu. Dlouholetá tradice, férový přístup, naprostá samozřejmost.
Inspirace:  Půjčky bez doložení příjmu a jejich charakteristika

Porovnání půjček vám může ušetřit spoustu peněz. Přitom nejde vůbec o nic složitého, všechny podstatné informace získáte doslova díky pár kliknutím plastového hlodavce. Brzy budete vědět víc a půjde se pak i snadněji rozhodnout.

AKuptsova / Pixabay

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *