Obsah článku
Problémy s financemi mohou potkat každého z nás. Situace, kdy pocítíme nedostatek financí, je často velmi nepříjemná a vyžaduje operativní řešení. Tímto řešením mohou být starší úspory, finanční injekce od rodiny nebo nejbližších přátel a v krajním případě také půjčka.
Kam se s prosbou o finanční výpomoc obrátit a kdy požádat o půjčku banku? Odpovědí naleznete v tomto článku.
Kdy požádat o půjčku banku?
Spousta z nás jde s prosbou o finanční pomoc v první řadě za bankou. Ještě než se pro takové počínání rozhodnete, mějte na mysli, že aby vám byla žádost o bankovní půjčku schválená, musíte splňovat poměrně přísné podmínky týkající se vaší finanční způsobilosti. V první řadě bude bankovní úředník zkoumat, zda je váš plat dostatečný a pravidelný.
S bankovní půjčkou se můžete rozloučit v případě, že jste ve zkušební lhůtě nebo máte podepsanou pracovní smlouvu na dobu určitou. Váš příjem by měl dosahovat alespoň průměrné mzdy v České republice. Další skutečností, kterou banky zkoumají, je fakt, zda nemáte zápis v některém z registru dlužníků. Tam se můžete dostat doslova ze dne na den a to buď svým vlastním přičiněním anebo omylem úředníka. Oprávněný zápis v registru zde evidují i několik let.
Vyzkoušejte požádat o půjčku banku – půjčky od České spřitelny
A kdy oslovit nebankovní instituci?
Pokud jste nesplnili byť jen jednu podmínku banky, s půjčkou se můžete s největší pravděpodobností rozloučit. Co však dělat v tomto případě? Ke slovu se dostávají nebankovní instituce, které jsou však ke svým klientům mnohonásobně vstřícnější a jejich podmínky také nejsou nikterak náročné.
Nebankovní instituce mohou nabízet takové produkty, jakými je například půjčka bez registru, půjčka bez doložení příjmu nebo půjčka bez poplatků. Riziko, které však poskytováním takovýchto druhů půjček se však zákonitě musí někde projevit.
Ano, tušíte správně – nebankovní instituce sice půjčí každému, ale nárokují si za to poměrně vysoké úroky.