Ušetřete! Jak?

Ušetřete
Hans / Pixabay

Kdo z nás nepotřebuje peníze? Jenomže se vždycky tak snadno rozkutálejí… Často však platíme za věci – zboží i služby – nepoměrně více než za kolik ve skutečnosti stojí. Potřebujete ušetřit? Zkuste zatočit se zbytečnými výdaji a ušetřete!

Pomoc zdarma

Máte-li pocit, že vám někdo z kapes neprávem vytahuje peníze nebo se naopak nemůžete domoci svých finančních práv, potřebujete zřejmě pomoci. Trápíte se tím, že nemáte na právníka? V Česku naštěstí existuje celá síť nejrůznějších poraden, na které se se svými problémy můžete obrátit a ony se jimi zdarma nebo za symbolický poplatek budou zabývat.

Nač mám právo a jak se ho domoci?

V případě, že vám bylo soudem svěřeno do péče dítě, na které váš expartner/ka neplatí, lze se obrátit na internetovou právní poradnu, kde vám poradí a pomohou s vymáháním dlužného výživného. Řešíte-li pracovně právní vztahy se svým zaměstnavatelem, majetkoprávní vztahy, náhradu škody nebo potřebujete zjistit, na jaké sociální dávky máte nárok, obraťte se na kteroukoliv pobočku Asociace právních poraden.

Inspirace:  Nebankovní půjčky nejsou špatné, mají celou řadu výhod

Zúčastnili jste se prodejní akce a nějak to nedopadlo? Pro tyto případy je tu spotřebitelský ombudsman, kterého najdete na pobočkách krajských živnostenských odborů.

Práva spotřebitelů

Porušil-li někdo vaše práva spotřebitele, dostali jste nekvalitní zboží, nemůžete se domoci oprávněné reklamace nebo jste neuváženě uzavřeli naprosto nevýhodnou smlouvu např. při podomním prodeji? Obraťte se na Českou obchodní inspekci nebo Poradnu dTestu.

Těžká finanční situace

Jestliže jste řešení své finanční situace podcenili a dostali se do vážných potíží, neváhejte se obrátit na Poradnu při finanční tísni, jejíž pobočky najdete v každém větším městě.

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *