Je stavební spoření stále tak zajímavé?

Stavební spoření sice svůj boom zažívalo hlavně v devadesátých letech minulého století, to však určitě neznamená, že by se na něj dnes mělo shlížet svrchu. Naopak, jde o produkt, který je stále vyhledávaný a nabízí jej celá řada bankovních domů. Najít nejvýhodnější stavební spoření však není právě snadné, necháte si od nás poradit pár zajímavých tipů? Pak se bude určitě vybírat o poznání snáze!

Moneta Money je novinkou na trhu

Dříve GE Money, dnes Moneta Money stavební spoření. Co zajímavého přináší pro své potenciální klienty? Pojďme se na to společně trochu podívat…

  • Státní podpora až dva tisíce korun (podmínkou je minimální roční vklad 20 tisíc).
  • O vklady se nemusíte obávat, jsou pojištěny až do hranice sto tisíc euro.
  • Celkové roční zhodnocení může i se státní podporou přesáhnout čtyři procenta.
  • A jen tak mimochodem – nabídka platí pouze pro fyzické osoby.

Minimum papírování (doklad totožnosti ke zřízení účtu stavebního spoření úplně postačuje) a času navíc, dohoda je věcí krátké chvilky. Také nezáleží na tom, kolik vám vlastně je. Stavební spoření si mohou sjednat osoby bez omezení věku (samozřejmě plnoleté), stačí pak už jen doložit trvalý pobyt na území ČR (jinými slovy, předložit občanský průkaz, u cizinců postačí povolení k trvalému pobytu).

Inspirace:  Finanční injekce ihned

Můžete ale oslovit i společnost ERA

Na trhu máte naprostou volnost, stačí si jen vybrat, co se vám bude zamlouvat. Může to být třeba ERA stavební spoření. Jistě by nebylo divu, tato nabídka je rozhodně atraktivní. Co o ní lze povědět bližšího?

Dostanete kartu klienta ČMSS, se kterou můžete čerpat zajímavé výhody u řady obchodníků – několik procent sleva na nákup, to se jistě vždycky hodí. Roční zhodnocení úspor až o 3,2 procentního bodu (včetně podpory od státu ve výši až dvou tisíc korun ročně) určitě nenechá nikoho chladným. Podobné číslo nabídne jen skutečně málokterá současná spořitelna. Podmínkou však je, abyste uzavřeli šestiletou smlouvu – jen tehdy dosáhnete na všechny bonusy, které se nabízejí. Při uzavírání smlouvy také zaplatíte jednorázový vstupní poplatek, který je současně posledním svého druhu. Ostatní služby společnosti ERA jsou totiž bezplatné. Uvažujete i vy o tom, že byste si v dohledné době také sjednali stavební spoření? Není proč váhat, rozhodně jsou k tomu stále vhodné podmínky.

USA-Reiseblogger / Pixabay

One comment

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *