Business Bitcoin Technology Money

Proč je lepší si půjčit než si pracně i několik let šetřit?

Chcete si pořídit něco dražšího? Byt, dům, auto, drahou dovolenou? A nevíte, zda si na to máte několik let pracně šetřit nebo jednoduše hned půjčit? V tomto článku vám dáme pět jasných důvodů, proč je lepší si na drahé věci či investice raději půjčit, než šetřit.

  1. Věc máte okamžitě!

Jako první důležitý důvod je ten, že máte danou věc, kterou si chcete pořídit, okamžitě! Nemusíte tudíž čekat několik let, než si ji budete moct pořídit. V čem je to výhodnější? Právě teď jste například narazili na výhodnou cenu domu nebo bytu, nebo je právě teď nějaká sleva na auto, nebo na dovolenou, což za několik měsíců ne-li let už nemusí být. Ano, za nějakou dobu můžete narazit na mnohem lepší nebo výhodnější nabídky. Jenže co když se už taková šance nebude opakovat? Pořiďte si tedy danou věc ve chvíli, kdy po ní skutečně toužíte a kdy ji taktéž nejlépe využijete!

  1. Splátky vás nemusí zruinovat

Pokud budete před sjednáním půjčky myslet ekonomicky, může se vám poštěstit sjednat si naprosto bezkonkurenční půjčku. Většinou se dá nejvíce ušetřit na poplatcích a na úrocích, které bývají nejnižší u krátkodobějších půjček. Když si tedy dobu splácení zařídíte na co nejkratší dobu, nebudete muset tolik přeplácet a půjčka vás tedy nezruinuje.

  1. Díky půjčce něco lepšího

Jako třetí důvod, proč si půjčit než pracně šetřit je fakt, že půjčit si můžete mnohem větší částku, než vlastně aktuálně potřebujete. Můžete si tak ve své podstatě pořídit například mnohem lepší byt, dům, auto nebo dovolenou, než jste původně zamýšleli.

  1. Budování budoucnosti v přítomnosti

Pokud si budete chtít na všechno našetřit, začnete si plnit sny prakticky až ve stáří. Půjčíte-li si na vaše sny už v současnosti, budete si užívat života v mládí a ve stáří již budete pouze doplácet.

  1. Nic netrvá věčně

Poslední důvod je spíše filozofický. Nikdo z nás neví, kdy končí naše cesty životem. Proto si plňte sny a představy teď a tady a nenechávejte je do budoucna. Pak už na ně nemusí zbýt čas nebo prostor!

Inspirace:  Cofidis půjčka na cokoliv

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.