Lze vypovědět důchodové připojištění?

Lze vypovědět důchodové připojištění
geralt / Pixabay

Každá mince má dvě strany, a tak to je i s důchodovým připojištěním. Mnoho lidí tvrdí, že je to zbytečné vrážení peněz do něčeho, co nám pak stát může vzít. Další argumenty proti spočívají ve významnosti samotného připojištění a mohli bychom pokračovat dále. Podíváte-li se na to z té pozitivní stránky, je to vlastně dobrá investice do budoucna.

Orientujete-li se v této problematice, určitě víte, že pokud jste stihli uzavřít důchodové pojištění do 30. 11. 2012, máte nárok na výběr poloviny vašich uspořených peněz včetně státního příspěvku po patnácti letech. Státní příspěvek závisí na velikosti vašeho měsíčního vkladu.

O výhodách a nevýhodách důchodového připojištění se dočtete po kliknutí na následující odkaz http://016.cz/duchodove-pripojisteni-ano-ci-ne/

Nové penzijní připojištění

S „novým“ penzijním připojištěním takovou možnost nemáte a peníze, které zde ukládáte, si můžete vybrat až v důchodovém věku. Otázkou ovšem zůstává, kdy to bude? Ve společnosti kolují taková prohlášení, že se dnešní mladá generace důchodového věku ani nedožije, neboť se tato pomyslná hranice neustále posouvá. Bohužel, nevidíme do budoucnosti, a jak se říká – na každém šprochu pravdy trochu.

Inspirace:  Odložte si splácení klidně i na tři měsíce

Lze vypovědět důchodové připojištění?

Co se týče samotného vypovědění důchodového připojištění, tak podle „staré“ smlouvy můžete předčasně ukončit smlouvu po dvanácti měsících spoření, zatímco u „nového“ penzijního připojištění to lze až po dvou letech, tj. 24 měsících spoření. Tento fakt je nesmírně důležitý, neboť není všechno zlato, co se třpytí. Může se stát, že vám nebude penzijní připojištění vyhovovat, a proto byste měli být informováni i o možnosti předčasného ukončení smlouvy.

Pokud jste stihli uzavřít „starou“ smlouvu penzijního připojištění, určitě jste neprohloupili. V dnešní době je opravdu důležité myslet na budoucnost, protože nikdy nemůžete předvídat vše. Zvláště u mladé generace, která by si měla uvědomit hodnotu této problematiky. Velkým rozdílem v těchto dvou verzích je také garance vašich vkladů. U nové smlouvy důchodového připojištění již nejsou vaše vklady garantovány, zatím co u staré smlouvy ano.