Currency Finance Cash Savings

Na co je nejlepší si půjčit?

Na co je nejlepší si půjčit?V dnešní době na nás ze všech stran prší nespočet nabídek na výhodný leasing, na zboží za neuvěřitelné měsíční splátky nebo na půjčky. Ovšem co je skutečně výhodné a co už nikoli? To ví jen málokdo! Proto si právě teď přiblížíme, na co se vám skutečně vyplatí půjčit si a na co byste si raději měli našetřit.

Rozhodně si půjčte na…

Pokud si budete chtít například pořídit nový dům nebo byt a nemáte na něj dostatek financí, rozhodně se nebojte a půjčte si. Byt nebo dům totiž prakticky neztrácí svoji hodnotu a navíc vám bude tuto hodnotu udržovat po několik let. I když pak nejspíš budete splácet spoustu tisíc měsíčně, je to lepší než si pořizovat krásné bydlení na stará kolena.

Na co si ještě můžete půjčit?

Dále se jedná určitě o nejrůznější elektroniku do domácnosti, jako je pračka, lednička, televize, mikrovlnka, myčka na nádobí a další. Všechny tyto spotřebiče vám totiž opět vydrží několik let, a proto si na ně klidně půjčte, nebo si je kupte na splátky. V poslední době se totiž velice rozšiřuje prodej na splátky bez navýšení, který může být pro mnohé taktéž řešením.

Inspirace:  Proč je lepší si půjčit než si pracně i několik let šetřit?

Při koupi na splátky se nemusíte vyhýbat…

Při koupi na splátky se nemusíte vyhýbat ani nábytku, jiného vybavení domácnosti či jiných druhů elektroniky. Taktéž ani auto nemusí být zrovna nevýhodnou koupí. Pokud narazíte na skutečně dobré podmínky, můžete si i to pořídit na splátky. V neposlední řadě se určitě jedná o luxusní věci, které běžně nekupujete, jako jsou například šperky.

Čemu se naopak vyhnout?

Pokud budete chtít nakupovat za vypůjčené peníze, rozhodně se vyhněte výrobkům a službám, které rychle ztrácí svoji hodnotu. Rozhodně zde patří potraviny, dovolené, nejrůznější služby typu kadeřník a kosmetička, benzín, nebo oblečení. Na tyto položky si budete muset prostě našetřit.

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.